Trening dla dzieci

Atletyka i koordynacja

Sport zespołowy dla dzieci od 4 lat

Zasady fairplay i zespołowość

Dla dziewczyn i chłopaków

Zajęcia

Zajęcia odbywają się co tydzień i trwają około 45 min od 17.30 do 18.15 dla dzieci młodszych (grupa Mini) i od 18.15 do 19.00 dla dzieci starszych (grupy Skrzat i Żak). Uczestnikami treningu koedukacyjnego są dzieci w wieku przedszkolnym (4 do 6 lat) i szkolnym (7 od 10 lat). Grupy ok. 8 dzieci trenowane są przez jednego trenera + asystenta. Trenujemy równolegle kilka grup, gdyż pełnowymiarowe boisko sportowe daje nam takie możliwości. Co ważsne - nasi trenerzy i asystenci wykonują swoją pracę w formie wolontariatu, a wpisowe przeznaczamy na wynajem boiska i ewentualne uzupełnianie braków w sprzęcie.


Cel

Celem zajęć jest zbudowanie solidnych podstaw wychowania fizycznego z wprowadzeniem do dyscypliny hokeja na trawie, szczegóły danego sportu są w tym wieku kwestią drugiej rangi:

 1. Zachęcenie do sportu i ruchu fizycznego

 2. Nabycie ogólnej sprawności motorycznej

 3. Nauka podstawowych technik hokeja

 4. Nauka podstawowych zasad i taktyk gry

 5. Długoterminowe: Budowanie kadr aktywnych zawodników we Wrocławiu


Koncepcja treningu

Każdy trening jest oparty na dwóch równouprawnionych filarach:

 1. Ogólne wychowanie fizyczne

 2. Szkolenie z zakresu hokeja na trawie w kwestiach technicznych i taktycznych (nabycie, poszerzenie i pogłębienie wiedzy)

Harmonogram zajęć

 • 15 min :: Gra i ćwiczenia z ogólnego wychowania fizycznego. Przykład: (1) Wspólna rozgrzewka: Uczestnicy kładą kije na boisku używając ich jako

przeszkód w skokach i biegach. (2) Bieg sztafetowy z kijem.

 • 15 min :: Szkolenie techniki i taktyki hokeja: Prowadzenie piłki, podanie piłki, przyjęcie piłki, strzał na bramkę, drybling, obrona.

 • 5 min :: Przerwa lub ćwiczenia rozluźniające nie wymagające nabycia nowej wiedzy.

 • 10 min :: Mecz końcowy (4:4, 3:3 lub 2:2) na czterech bramkach.